Digitaallaua kohandamine Photoshopile

iDevice ikoon Lugemine

Joonistuslaua Photoshopile koandamine

 

 

Avage enda arvutist üks versioon Adobe Photoshopist. Kui see on avanenud, pange see hetkeks kõrvale. Taaskord, peab avama Start menu => Wacom Tablet => Wacom Tablet Properties. Seejärel avanevad tableti pliiatsi ja nuppude kõikvõimalikud sätted. Application ribal on märgistatud programmid, millele teie poolt valitud funktsioonid ja sätted mõjuvad. Vajutage + märki ja valige Photoshop.

 

Nüüd on võimalik muuta nuppude funktsioone ainult Photoshopi programmi siseseks kasutuseks. Mujal toimib digitaallud ikka vanaviisi. Kui muudate mõne nupu funktsiooni, tekib ka digitaallaua express-nuppude kõrval olevale display'le selle nupu kirjeldus. Kuna mina muutsin juba kõikides programmides kasutamiseks ära ühe nupu funktsiooni (Ctrl+Z) siis ma ei tee Photoshopi jaoks enam mingeid muudatusi. Kui teil on nupukombinatsioone mida, olete harjunud kasutama, võite neid julgelt lisada.

Selleks valige ExpressKeys'i alt sobiv nupp mille funktsiooni soovite vahetada. Seejärel valige nupu menüüst Keystroke. Ja kohe ilmubki ekraanile koht, kus vajutate enda valitud nupukombinatsiooni sisse ja pärast seda saate ka sellele lisada kirjelduse. Järgneva pildi puhul on nupukombinatsiooniks cmd+z ja kirjelduseks Undo.

 



Avage taas enda Photoshopi aken. Seejärel File=>New. Avanenud aknast valige sobiv töölehe suurus, Color Mode'ks ehk värvilahenduseks märkige RGB ja Resolution'iks 72.

 

 

Joonistamiseks valige tools'i ehk tööriistaribalt, kas brush või pencil. Brush ehk pintsel on värvimiseks parem. Pencil ehk pliiats on parem visandamiseks või alumiste, esimeste joonte tegemiseks, mille hiljem üle värvid või joonistad.

Selleks, et pliiatsid ja pintslid mõjuksid reaalsena ning osutusseadmele kõvemini või vaiksemalt vajutades tuleks erineva paksusega joon, võtke paremast töölaua äärest lahti Brushes funktsioonide paneel. Brush presets'i alt sobiv nn. virtuaalse pliiatsisüdamiku või pintsliotsa suurus. Valige vasakult Shape Dynamics ja liigutage parameetreid pildi näite järgi.

 

Joonistamis värviks soovitan võtta mõne erksa värvi, mis tuleb kasuks just piltidelt mahajoonistamisel, kuna jooned kipuvad ära kaduma pildi reaalsete värvide vahele. Hiljem saab seda värvi vastavalt vajadusele muuta. Kui aga värvite midagi, ei ole teil teist valikut, kui valida kohe õige värv.

 

Heletumedustega mängimisel kasutan Opacity't ehk läbipaistvust. Kui mitu korda üle ühe koha joonistada, muutub värv alles täiesti läbipaistmatuks.

 

Pliiatsi nn. ülemine ots on kumer. See peaks meenutama kustukummi. See toimib Photoshopis täpselt nii nagu see teil programmisiseselt seadistatud on. Parem on kustutada, kui hardness on 100%, sest siis on kustutamine täpsem.



 

Vaata lisaks:

http://www.wacom.com/downloads/videos.php

 

 




Litsenseeritud: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5 License