Seadmest

iDevice ikoon Lugemine

Wacom Intous4 digitaalne joonistuslaud

Graafikalaudade valmistamisel Wacomile võrdset ei ole. Kasutasin Intous seeria uusimat tabletit. Antud tüüpi joonistusludud on neljas erinevas suuruses. Õpiobjekti koostamisel kasutasin L suurust (474 x 320 x 14 mm). Tehnilises mõttes ei ole neil muud vahet, kui saad suuremaid pilte parema tunnetusega joonistada. Mida väiksem tablet, seda vähem pead liigutama osutamisseaded, et luua jooni. Täpsema pildi saavutamiseks on parem kasutada suuremat joonistuslauda.

Intuos4 lahutusvõimeks on 5080 joont tolli kohta, pliiats eristab laua pinda +/- 0.25 mm täpsusega ning suhtleb sellega kuni 1 cm kõrguselt. Puutepliiatsi surveastmeid Intuos4 puhul on 2048. Laud registreerib iga ühe grammise pliiatsi puudutuse.

Graafikalauda saab ümber pöörata, juhtme saab ühendada teise äärde ning nii saavad Intuos4 kasutada ka vasakukäelised.

Seadme vasakus ääres asuvad nn. express-nupud. Express-nuppe on kokku kaheksa. Kõigi kaheksa express-nupu kõrval on väikesed OLED-ekraanid, mis kuvavad infot selle kohta, millised funktsioonid nuppudel antud ajahetkel on. Iga programmi puhul saab salvestada draiverisse erineva profiili (anda nuppudele erinevad funktsioonid). Programme vahetades muutub ka OLED-ekraani info vastavalt.

Väga huvitav lisandus on ringikujuline puutetundlik sõõr. Sellel päri-või vastupäeva sõrmega vedades saab sisse ja välja zoom'ida. Kuid see ei ole veel kõik. Puutetundlikule sõõrile on võimalik seadistada kuni neli erinevat funktsiooni nagu zoom'imine, pintsli läbimõõdu muutmine, foto keeramine jne. Sõõru keskel on nupp, millele vajutades saab vahetada eelprogrammeeritud funktsioone. LED-lamp sõõru kõrval näitab kasutajale hetkel aktiveeritud funktsiooni.

 

 

 

Video Wacom Intous4 kasutamisest:

 

 

Vaata lisaks:

http://www.wacom.eu/index2.asp?lang=en&pid=254

http://www.youtube.com/watch?v=8DR0CSwl2mk&feature=player_embedded

 




Litsenseeritud: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5 License